Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Powitanie
Serdecznie witamy na stronie internetowej
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowieul. Kościuszki 6b    59-170 Przemków
tel. sekretariat: 76 83 19 446
e-mail: zsp.przemkow@wp.pl
Dyrektor:   mgr Ewa Skrypak
Wicedyrektorzy: mgr Dorota Szpak, mgr Dariusz Dźwigaj
VI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojezycznej
VI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojezycznej

W VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej w kategorii klas IV-VII naszą szkołę reprezentowali Natalia Serafin z klasy IVb i Michał Dźwigaj z klasy VIb, którzy recytowali wiersze oraz fragmenty prozy w języku niemieckim. Konkurencja była bardzo duża, a jury po wielu wspaniałych prezentacjach miało niełatwe zadanie. Spośród 20 uczniów z całego powiatu najwyżej oceniony został występ Michała Dźwigaja.

Uczeń naszej szkoły, zajmując I miejsce, stał się podwójnym laureatem konkursów powiatowych. Przed kilkoma tygodniami zapewnił sobie udział w Gali Laureatów w Polkowicach II miejscem w Konkursie Językowym „Mein Lieblingsbuch”.


Gratulacje!!!

nauczyciel języka niemieckiego
Dominika Szpularz

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej   VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej  

Etap gminny OTWP
Etap gminny OTWP

Uczniowie naszej szkoły (Oliwia Drabik, Jan Gliszczyński, Patryk Siepietowski, Mikołaj Tyliszczak) wzięli udział w etapie gminnym OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. W drodze rozgrywek w etapie powiatowym gminę Przemków reprezentować będą nasi przedstawiciele: w pierwszej grupie wiekowej Oliwia Drabik i Jan Gliszczyński, zaś w drugiej grupie wiekowej Mikołaj Tyliszczak. Etap powiatowy odbędzie się 21 marca w Chocianowie – trzymamy kciuki!


Etap gminny OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”   Etap gminny OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”   Etap gminny OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”  

Etap gminny OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”  

Wycieczka do Poznania na „Skrzypka na dachu”

13 lutego 2018 r. odbyła sie wycieczka do Poznania na musical „Skrzypek na dachu”,którą zorganizowała pani Barbara Kowalska. W wycieczce wzięło udział 36 uczniów z klasy 2B, 2C, 3A, 3C gimnazjum, oraz liceum oraz 35 uczniów klasy 5A, 5B, 6B i 7B szkoły podstawowej. Opiekę sprawowały panie Małgorzata Zawiłowicz, Danuta Nowakowska, Monika Marciniak i Iwona Wolanin.

Celem wycieczki był kontakt młodzieży z tzw. kulturą wysoką oraz poznanie dorobku kultury materialnej i duchowej Polski. Zwiedziliśmy eksponaty i dzieła w Muzeum Archeologicznym oraz Etnograficznym. Był także czas na posiłek i zakup pamiątek. Wieczorem przeszliśmy do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki na musical „Skrzypek na dachu”.

Wszyscy byli zachwyceni przedstawieniem oraz orkiestrą, która grała muzykę na żywo.

Barbara Kowalska

Wyjazd do kina

„Wszyscy powinniśmy
przynajmniej raz w życiu dostać
owacje na stojąco, bo przecież
każdy z nas zwycięża ten świat”.

Auggie Pullman, bohater filmu "Cudowny chłopak"

Uczniowie klas VI a, VII a i VII b mieli okazję obejrzeć w lubińskim kinie nominowany do Oscara film „Cudowny chłopak” traktujący o problemach, z którymi często borykają się dzieci podczas „normalnego dnia w szkole”. Ekranizacja powieści R.J. Palacio o dyskryminacji, potrzebie akceptacji i tolerancji była podstawą do dyskusji na temat tych ważnych pojęć podczas spotkania z panią psycholog.

Zespół ds. Promocji

Wyjazd do kina na film „Cudowny chłopak”   Wyjazd do kina na film „Cudowny chłopak”  Wyjazd do kina na film „Cudowny chłopak”  

Walentynki 2018
Walentynki 2018

Dzień 14 lutego obchodzony jako Święto Zakochanych to również tradycja naszej szkoły. Każdy kto chciał wyrazić i przekazać swoje sympatie, przyjaźnie a nawet wyznania miłosne mógł to uczynić poprzez sprawnie działającą pocztę walentynkową zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie przesyłki dotarły do adresatów. Dzień upłynął w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości.


Samorząd UczniowskiWalentynki 2018  

Zapusty w naszej szkole

Już od rana w szkole było inaczej niż zwykle - kolorowo. Uczniowie w większości przybyli przebrani, wyczekując na zabawę karnawałową, która odbyła się w dwóch grupach dla klas I-III oraz klas IV-VI i była bardzo udana. Odbył się konkurs na najciekawsze przebrania, a nagrodami były symboliczne pączki ufundowane przez Radę Rodziców. Na przerwach można było nabyć pączki i ciasta. Wcześniej, na drugiej lekcji uczniowie i zaproszone przedszkolaki oglądnęły przedstawienie „Dwanaście miesięcy” przygotowane przez uczniów klasy 3B pod kierunkiem pani Małgorzaty Sidorowicz.

Samorząd UczniowskiZabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018  Zabawa karnawałowa 2018  

Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018  

Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018  

Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018  

Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018  

Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018  

Zabawa karnawałowa 2018   Zabawa karnawałowa 2018  Przedstawienie klasy 3B

Przedstawienie klasy IIIB - 12 miesięcy   Przedstawienie klasy IIIB - 12 miesięcy  Przedstawienie klasy IIIB - 12 miesięcy  

Przedstawienie klasy IIIB - 12 miesięcy   Przedstawienie klasy IIIB - 12 miesięcy   Przedstawienie klasy IIIB - 12 miesięcy  

Przedstawienie klasy IIIB - 12 miesięcy   Przedstawienie klasy IIIB - 12 miesięcy  Alifk Matematyczny - wyniki

W tegorocznej, XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny wzięło udział 59 uczniów naszej szkoły, w tym: czworo uczniów klas drugich, dziewiętnastu klas trzecich, szesnastu klas czwartych, sześciu klas szóstych, troje klas siódmych oraz czworo uczniów klas gimnazjalnych. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 zadań podzielonych na 3 stopnie trudności. Test ten odbył się w listopadzie 2017 roku, zaś wyniki prac ukazały się w styczniu tego roku. Celem konkursu jest rozwijanie samodzielności uczniów, ich twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w skali kraju otrzymał Michał Dźwigaj z kl. VI B.

Ponadto:
dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich otrzymał Kacper Olszak z klasy II A,

dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach trzecich otrzymała Aleksandra Jakubowska z kl. III A,

dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach czwartych otrzymała Gabriela Zakrzewska z klasy IV C,

dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach piątych otrzymała Małgorzata Rapkowska z klasy V B,

dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach siódmych otrzymał Szymon Widera z klasy VII A,

dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach gimnazjalnych otrzymała Paula Fesz z klasy II B PG.Szkolna Komisja Konkursowa chciałaby wyróżnić ponadto osoby, które w wyniku matematycznych zmagań uzyskały w szkole najwyższą ilość punktów, są to: - Michał Dźwigaj – kl. VI B - 87,5% punktów możliwych do uzyskania
- Małgorzata Rapkowska – kl. V B – 69,17% punktów możliwych do uzyskania
- Maciej Urbaniak – kl. V A – 57,17% punktów możliwych do uzyskania
- Gabriela Zakrzewska - kl. IV C – 56,17% punktów możliwych do uzyskania
- Dominika Juszczak – kl. IV A – 55,33% punktów możliwych do uzyskania.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach matematycznych!Szkolna Komisja Konkursowa

Alfik Matematyczny 2017   Alfik Matematyczny 2017  

 Alfik Matematyczny 2017

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych
Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych

W Szklarskiej Porębie od 7 do 14 stycznia 2018 trwały Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych w kompleksie "Królowa Karkonoszy". Z Przemkowa reprezentował Szkołę Podstawową nr 1 im Janusza Korczaka uczeń klasy V B Adrian Tarawski – w grupie chłopców do lat 13. Z dorobkiem 5 pkt na 9 wywalczył bardzo dobre 8 miejsce!!

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, nie brakowało emocji oraz niespodzianek. W czasie trwania mistrzostw Organizator przeprowadził także wycieczkę po Szklarskiej Porębie z przewodnikiem, symultanę z mistrzem, turniej szachów błyskawicznych, prelekcję dla rodziców i nauczycieli, konkurs zadań szachowych.

Adrian mimo, że nie zdobył upragnionego miejsca na podium zwiększył swój dorobek punktowy w rankingu europejskim Fide o 22 pkt.

GRATULUJEMY!!!

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych   Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych  

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych  

II miejsce w Powiatowym Konkursie Jezykowym
II miejsce w Powiatowym Konkursie Jezykowym

Na koniec stycznia został rozstrzygnięty III Powiatowy Konkurs Językowy „My favourite book” - „Mein Lieblingsbuch” – „Mon livre préféré" – „Mi libro favorito”. Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej w języku obcym dotyczącej ulubionej książki. Jury po analizie nadesłanych prezentacji ustaliło listę laureatów, wśród których na II miejscu znalazł się uczeń klasy VI b Michał Dźwigaj. Nagrodzona praca została opracowana w języku niemieckim, a dotyczyła popularnej wśród dzieci i młodzieży książki „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki.
Michał Dźwigaj jest trzecim laureatem konkursu powiatowego sprawdzającego umiejętności językowe, który będzie reprezentował naszą szkołę na Gali Laureatów w Polkowicach.Protokół Komisji Konkursowej

Gratulujemy!!!

nauczyciel języka niemieckiego
Dominika SzpularzMein Lieblisngbuch  

Najlepsi w pierwszym polroczu 2017/2018

W ubiegłym tygodniu odbyły się uroczyste podsumowania I półrocza roku szkolnego 2017/2018. Podczas apeli wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Poniżej wymieniamy uczniów spełniających powyższe kryteria.

UCZNIOWIE NAJLEPSI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

I PÓŁROCZE 2017/2018


Michał Marciniak - 6,00 kl. Va

Katarzyna Zielonka - 5,91 kl. VIb

Daria Duma - 5,73 kl. IVb

Michał Dźwigaj- 5,73 kl. VIb

Małgorzata Rapkowska - 5,73 kl. Vb

Wiktoria Widera -5,73 kl. IVb

Tomasz Bartnicki - 5,64 kl. Va

Dominika Juszczak- 5,64 kl. IVa

Liliana Stafiniak- 5,58 kl. IVa

Anastazja Cisek- 5,55 kl. IVa

Emilia Köhler - 5,55 kl. Vb

Gabriela Zakrzewska - 5,55 kl. IVc

Tobiasz Banasiak - 5,45 kl. IVb

Natalia Serafin- 5,45 kl. IVb

Zofia Rusynko - 5,45 kl. IVb

Patryk Zinowkin – 5,45 kl. VIa

Paulina Ciżmar- 5,36 kl. IVa

Filip Gościewicz - 5,36 kl. Va

Paulina Leśniewska - 5,36 kl. Vb

Julia Sorokopas - 5,36 kl. IVc

Agata Sykuła - 5,36 kl. IVa

Maciej Urbaniak - 5,36 kl. Va

Weronika Glapińska - 5,27 kl. Va

Karina Kałużna - 5,27 kl. IVb

Dawid Habura - 5,25 kl. Va

Julia Wawryn - 5,20 kl. VIIa

Martyna Sławicz – 5,18 kl. VIa

Maciej Sołtysik- 5,18 kl. IVa

Emilia Sykulska - 5,18 kl. IVc

Paulina Rapkowska - 5,18 kl. VIb

Zuzanna Prokopczak- 5,17 kl. IVa

Klaudia Banasiak- 5,09 kl. VIb

Emilia Bancerz- 5,09 kl. IVa

Izabella Banyś – 5,09 kl. VIa

Jacek Chrzanowski- 5,09 kl. IVb

Donata Jędrzejowska – 5,09 kl. VIa

Aleksandra Kania - 5,09 kl. Va

Aleksandra Rogowska - 5,09 kl. IVc

Julia Cichocka - 5,00 kl. IVa

Jan Gliszczyński – 5,00 kl. VIa

Bartłomiej Janiak - 5,00 kl. IVa

Antonina Kearney - 5,00 kl. IVa

Maja Krajewska - 5,00 kl. VIIb

Szymon Kudła - 5,00 kl. IVa

Adrian Lewsza - 5,00 kl. IVc

Błażej Marciniak - 5,00 kl. VIb

Otylia Żmijowska - 5,00 kl. IVc

Julia Siepietowska – 5,00 kl. IVa

Błażej Bahrij – 4,91 kl. IVb

Konrad Litwa - 4,91 kl. VIb

Maciej Kęśminowicz - 4,91 kl. Vb

Jakub Kuzyszyn - 4,91 kl. VIb

Michał Łukasiewicz - 4,91 kl. IVc

Nikola Skrok - 4,91 kl. Vb

Karol Gałus - 4,9 kl. Vb

Jakub Korabiowski - 4,82 kl. Vb

Ewelina Kowalska - 4,82 kl. IVb

Nela Lubaszewska - 4,82 kl. IVc

Milena Sykulska - 4,82 kl. IVc

Bartosz Wojciechowski- 4,82 kl. VaUCZNIOWIE NAJLEPSI W PUBLICZNYM GIMNZJUM

I PÓŁROCZE 2017/2018


Klaudia Kondzioła - 5,57 kl. IIIa

Paula Fesz - 5,07 kl. IIb

Natalia Habura – 5,07 kl. IIIa

Julia Rokosiewicz - 5,00 kl. IIIc

Mikołaj Rokosiewicz - 5,00 kl. IIIc

Wiktoria Sitarek – 5,00 kl. IIb

Maksymilian Sawicki - 4,80 IIIc

Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce   Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce   Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce  

Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce   Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce   Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce  

Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce   Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce   Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce  

Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce   Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce   Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce  

Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce   Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce  Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce  

 Podsumowanie I półrocza - dyplom za wyniki w nauce  Ponadto wyróżnieni zostali uczniowie, którzy uzyskali w I półroczu 100% frekwencję, czyli nie opuścili w szkole ani jednej godziny.Podsumowanie I półrocza – 100% frekwencja   Podsumowanie I półrocza – 100% frekwencja   Podsumowanie I półrocza – 100% frekwencja  

Podsumowanie I półrocza – 100% frekwencja  Dyrekcja nie zapomniała także o wyróżnieniu uczniów, którzy godnie reprezentują naszą szkołę w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych.Podsumowanie I półrocza    Podsumowanie I półrocza   Podsumowanie I półrocza   

Podsumowanie I półrocza   Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy sukcesów i zapału do nauki w II półroczu!